V Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Komunikacja w medycynie"

Studium Komunikacji Medycznej WUM
Zespół Języka Medycznego Rady Języka Polskiego PAN
Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej
Instytut Języka Polskiego UW
Pracownia Medycyny Społecznej Collegium Medicum UMK
Studium Etyki Lekarskiej WUM

Centrum Nauk Humanistycznych i Społecznych Medycyny WUM

zapraszają do udziału

w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Komunikacja w medycynie”.

Konferencja odbędzie się 26-27 listopada 2021 r. (piątek i sobota)
i będzie miała charakter hybrydowy (odbędzie się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i na MS Teams).

Nasza konferencja od 2016 r. jest przestrzenią spotkania osób, które zawodowo zajmują się komunikacją medyczną lub z zainteresowaniem spoglądają w jej kierunku z perspektywy uprawianej przez siebie dyscypliny badawczej. W zeszłym roku odbyło się powiązane z tą konferencją seminarium naukowe dotyczące kształcenia komunikacji medycznej w warunkach pracy zdalnej. W tym roku, w ramach piątej konferencji z cyklu „Komunikacja w medycynie”, zapraszamy do zgłaszania wystąpień poruszających m.in. następujące tematy:

• metodyka kształcenia umiejętności komunikacyjnych na uczelniach medycznych (z uwględnieniem warunków nauczania zdalnego),
  • pandemiczne i popandemiczne wyzwania komunikacyjne w relacji z pacjentem,
  • ruch antyszczepionkowy jako wyzwanie komunikacyjne dla współczesnej medycyny,
  • potrzeby współczesnego pacjenta i jego perspektywa w dydaktyce i praktyce medycznej,
  • kompetencje zdrowotne pacjentów i ich rola w komunikacji z personelem medycznym,
  • komunikacja z pacjentem w telemedycynie,
  • psychologiczne, prawne, socjologiczne i lingwistyczne aspekty komunikacji medycznej,
  • komunikacja medyczna w Polsce jako dyscyplina – wyzwania i perspektywy,
  • komunikacja w zespole terapeutycznym i komunikacja interprofesjonalna,
  • komunikacja zdrowotna i język w kampaniach profilaktycznych.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej konferencji: http://komunikacjawmedycynie.wum.edu.pl/content/formularz-rejestracyjny. Tam też znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące naszego spotkania.

Ze względów organizacyjnych możemy gościć na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym trzydzieści osób, które jako pierwsze zgłoszą chęć osobistego udziału w konferencji. Osobom tym zapewniamy materiały konferencyjne i przerwy kawowe.

Abstrakty wystąpień (umieszczone w formularzu rejestracyjnym) przyjmujemy do 5 października 2021 r. Prosimy, aby każdy abstrakt zawierał następujące części:

1. wystąpienia prezentujące wyniki badań: wprowadzenie, cel wystąpienia, materiał i metody, główne wyniki, najważniejsze wnioski;
  2. wystąpienia teoretyczne, poglądowe: wprowadzenie, cel wystąpienia, omówienie, najważniejsze wnioski.

O przyjęciu wystąpienia poinformujemy do 25 października 2021 r. (przedłużenie terminu w związku z wcześniejszym wydłużeniem terminu przyjęć wystąpień oraz bardzo dużą liczbą nadesłanych abstraktów)

Zgłoszenia udziału biernego przyjmujemy do 23 listopada 2021 r.

Udział w konferencji – zarówno bierny, jak i czynny – jest bezpłatny. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy. Adres konferencji to: komunikacjamedyczna@wum.edu.pl.

Mamy również miły bonus dla pierwszych 45 sób, które przyjdą na rozpoczęcie Konferencji: w rejestracji czeka na Państwa torba konferencyjna.

KOMITET ORGANIZACYJNY

dr Antonina Doroszewska (WUM, RJP) – przewodnicząca

dr hab. Katarzyna Jankowska, prof. UMK – zastępczyni przewodniczącej
dr Marta Chojnacka-Kuraś (UW, ZJM RJP) – zastępczyni przewodniczącej